PsySmaki znacie już?

 

Kiedy otrzymaliśmy paczkę od Belcando z PsySmakami, wiedzieliśmy że czeka nas coś dobrego. Różnorodność paczuszek ze PsySmakami nas zaskoczyła, buraki, kurkuma, szpinak, dzik, jeleń kurczak, łosoś? Jest w czym wybierać i co smakować. Oczywiście nasze psy tylko czekały aż dostaną te pyszności.

Co my tu mamy?

Zacznijmy od tego że jest w czym wybierać zarówno pod względem smaku, wielkości jak i składu (taaaak są też PsySmaki bezglutenowe). Zacznijmy od rodzaju mięs w ciastkach znajdziemy mięso z dzika lub jelenia, a także wołowinę z drobiem, sam drób i łososia, z dodatków można wybierać pomiędzy burakiem, szpinakiem, kurkumą i marchewką. Oczywiście w zależności od składu przysmaki są w różnych kolorach. Nas osobiście najbardziej urzekły buraki w postaci dużej kostki, chociaż szpinakowe zielone też są fajne. No dobra nasze psy jednak stawiają na smak i wygrywa dziczyzna w wersji bezglutenowej.

Skład ciastek

To co jest najważniejsze to PsySmaki zawierają w składzie mięso, a nie mączkę zwierzęcą! Do tego wypełnienie stanową zboża w postaci mąki razowej, albo ryż i ziemniaki w wersji bezglutenowej, do tego dodatki warzywne czyli buraki, szpinak, marchew czy kurkuma.

Skład analityczny zależy od rodzaju przysmaków, ale biało surowe waha się od 12,6% do 37,6%, tłuszcz surowy 4,7% do 12,7%, popiół surowy 3% do 12,5% oraz włókno surowe 1% do 8,1%.

Czyli znajdziemy w nich wszystko co powinno się znaleźć w karmie uzupełniającej.

Nasze stado ocenia

Próby smaku przeszły pozytywnie, jak wcześniej wspominaliśmy z największym entuzjazmem zostały przyjęte ciastka bezglutenowe z mięsem jelenia oraz dzika. Ale ale małe kosteczki z łososiem (wcale nie pachnące rybą w ludzkim odczuciu) również się okazały się smakowite. Małe kosteczki w wielu smakach (kurkuma,szpinak, marchew) sprawdziły się fantastycznie jako nagroda podczas spacerów. Ze względu na różnorodność smaków i wielkości każdy znajdzie coś dla siebie. Większe buraczane kostki u nas sprawdzają się jako nagroda po spacerze, szczególnie dla Luny która jest ewidentnie nieusatysfakcjonowana „małą kosteczką”. Po ciastkach z dziczyzną zostało tylko wspomnienie…. Tak szybko zniknęły w psich brzuchach. Z ludzkiego punku widzenia PsySmaki są bardzo fajne bo nie tłuste, łatwe do łamania (bądź odpowiednio małe) aby podawać je psom jako nagrodę na spacerze. Z drugiej strony nie kruszę się zbyt łatwo, więc nie pozostawią w kieszeni garści okruszków….

Sprawdziliśmy też jak PsySmaki sprawdzają się w zabawka typu kong. U nas akurat w wersji troszkę innej i nazwijmy to bardziej skomplikowanej. Male kosteczki udało się idealnie upakować do szczelin, a jak widać Lu miała dużo radości. Co ważne smaki się nie kruszyły przy upychaniu. Również Figiel testował wyjadanie Ciastek z Tux'sa i nie szło mu najłatwiej co bardzo nas cieszy.

Zapakowane są w paczuszki po 100g, w wersji zgrzewanych woreczków. No dobra możemy się tutaj przyczepić że fajnie by było gdyby to były woreczki strunowych on-off… ale z drugiej strony nasze trzy psy kontra 100g ciastek… 5 minut. Jak jeszcze byśmy chcieli coś zakwestionować to dlaczego ciastka mają w składzie mąkę, skoro jest moda na wszelkie bezbożówki. No ale nie oszukujmy się PsySmaki to karma uzupełniająca a jeżeli nie macie typowych „zbożowych” alergików to ta odrobina im nie zaszkodzi, bo za tym są też ciastka w wersji bezglutenowej.

Chcecie spróbować? Ba musicie spróbować! PsieTesty polecają.

A może chcielibyście wygrać PsySmaki? Śledźcie nas na FB, bo coś się szykuje.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.