Psie aplikacje

No dobra psiarze przyznawać się kto jeszcze nie ma żadnej psiej apki na telefonie? Prawda jest taka że telefony towarzyszą nam całą dobę, stały się naszymi kalendarzami, komputerami, kontaktem ze światem i wszystkim innym czego potrzebujemy dlatego też i dla psio lubnych znajdzie się coś w smartfonach (oprócz oczywiście galerii zdjęć naszych pupili). Na rynku dostępne są różne aplikacje dla psiarzy, każdy znajdzie coś dla siebie, parę z nich uważam za bardzo przydatne, ale część z to przerost formy nad treścią.

Ding Dog

DingDong  to spacerowa psia aplikacja, pozwala na znalezienie kompana do wycieczki w łatwy sposób, przez co możemy znaleźć dobre towarzystwo nie tylko dla naszego czworonoga, ale także dla samego siebie. Wszystkie osoby, które znajdują się w pobliżu i również mają chęć na spacer, wyświetlają się na mapie, my zaś możemy wskazać informacje o poszukiwanym przez nas kompanie, takie jak chociażby wiek, płeć czy też rasa psa. Aplikacja cały czas się rozwija, aktualnie pozwala na zapisywanie trasy spacerów. W profilu znajdziemy tez zakładkę karta zdrowia, która umożliwia ustawienie  przypomnień dotyczących szczepień czy też odrobaczania naszego milusińskiego. Jako właścicielki 3 psów drażni mnie brak możliwości ustawienia danych dotyczących każdego z podopiecznych. Przyznajemy się że z racji mieszkania w puszczy raczej nie korzystamy z tej apki, ale w duży mieście pewnie się sprawdza.

PawMap

Ideą aplikacji PawMap  jest zaznaczanie na mapie miejsc przyjaznych dla psów (psie wybiegi, gabinety weterynaryjne itp.) oraz wszelkich zagrożeń (takich jak trucizny). Ta łatwa w użyciu aplikacja, umożliwia umieszczanie na mapie różnych znaczników. Można oznaczyć psi wybieg, czy knajpki w których nasi pupile są mile widziani, albo informacje np. że w danym miejscu pies musi być prowadzony tylko na smyczy. Aplikacja bardzo przydatna szczególne podczas wyjazdów w nieznane miejsca.
Używając Paw Map możesz udostępniać przydatne informacje o miejscach przyjaznych psom i sprawić, aby psia społeczność była bezpieczna. A to bardzo fajna idea.

Animal Patrol

Aplikacja działająca na zasadzie wymiany ogłoszeń dotyczących informacji o zagubionych i znalezionych zwierzakach. Animal Patrol pozwala na dodanie podstawowych informacji o zwierzęciu, a także na dodanie jego zdjęcia. Przydatna jest mapa na której zaznaczamy lokalizację pupila. Apka jest odpowiedzią na potrzebę społeczeństwa (każdy chyba należy do jakiejś grupy na Facebooku pt. znalezione zagubione) zbierając informacje z całego kraju. Dzięki tej aplikacji znamy dokładną lokalizację oraz czas np. zaginięcia pupila. Uważam że szerokie rozpowszechnienie tej aplikacji pomoże w przypadku zagubienia się naszego czworonoga.

Memo Pet Identity

To aplikacja zbierająca informacje o naszym pupilu  np.  jego nr chipa czy paszportu które mogą się przydać w różnych sytuacjach.  Memo Pet Id 

mobilny niezbędnik pozwoli nam na zachowanie kontroli nad praktycznie każdym aspektem funkcjonowania czworonoga, choć rzecz jasna wymagana jest także spora systematyczność i dokładność we współpracy z tym programem. Aplikacja pozwoli nam na zapanowanie nad kalendarzem szczepień i wizyt u weterynarza dzięki wbudowanemu, bardzo przejrzystemu organizerowi. Ponadto wyśle przypomnienie w postaci maila z informacją o koniecznym szczepieniu czy odrobaczeniu. Pozwala na dodawanie wielu podopiecznych i znacznie ułatwia życie przy trzech psach.

Oczywiście znajdziemy wiele odpowiedników tej aplikacji jak chociażby Modern Pet.

Dog Walk

Dog Walk pomaga śledzić spacery. Zobacz swoją trasę, odległość i długość każdego spaceru. Rób zdjęcia, gdy jesteś na spacerze, dziel się ze znajomymi i rodziną. To co najbardziej mnie rozbawiło to możliwość zaznaczania „pees & poos” (sikania i odkupiania), troszkę nie wiem po co ale można… jakby ktoś miał taką potrzebę. Jest to aplikacja podobna do np. endomondo która opiera się na lokalizowaniu trasy spaceru na podstawie sygnału GPS. Jeżeli lubicie monitorować swoje spacery z psami to polecamy.

Dog Training Cliker

Przyznaje się kiedy zaczynała pierwsze treningi z psem to zamiast „klikera” używałam nakrętki od Frugo, takie to były czasy. Tym razem mamy do czynienia z mobilną wersją klikera, czyli specjalnego urządzenia wywołującego charakterystyczny klik. Ale co więcej aplikacja pozwala na zmianę dźwięku np., na gumową kaczkę J Jak dla mnie bardzo fajna opcja – bo mam zawsze przy sobie – chociaż znając życie jakbym chciała coś spontanicznie wyklikać to i tak nie zdążę bo będę czekać aż odblokuje telefon, odnajdę apalikację, uruchomię i kliknę… Ale bardzo mi się podoba ta aplikacja.

To tylko parę dostępnych psich aplikacji które są dostępne na rynku. Ale właśnie z nich korzystamy i nie ukrywajmy najbardziej przydaje mi się Memo Pet Identity, aby nie przegapić ważnych terminów oraz PawMap do którego zaglądam jeśli jedziemy gdzieś w nowe miejsce. A wy jakie aplikacje dla psiarzy macie w swoich telefonach?

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.