Masaże

Temat masażu psów od dawna nas interesuje, głownie ze względu na zalety jakie ze sobą niesie.

Tym bardziej że jest jedną z najstarszych znanych metod leczenia.

Głównym narzędziem pracy są ręce masażysty, które powodują pobudzanie bodźców na ciele zwierzęcia. Podczas masażu bardzo ważne jest zastosowanie odpowiednich technik, a co za tym idzie ich oddziaływania na ciało. Masaż może mieć cele lecznicze, relaksacyjne lub przygotowujące mięśnie do wysiłku.

Świadomość potrzeby profilaktyki prozdrowotnej związana jest ze stawianiem przed psami wysokich wymagań fizycznych oraz wykonywanie przez nie nienaturalnych ćwiczeń, które przyczyniają się do kontuzji aparatu ruchu. Dlatego masaż znalazł szerokie zastosowanie w kynologicznym świecie. Stosuje się go u psów sportowych i pracujących (konkursy psów myśliwskich, psy ratownicze), w zoofizjoterapii oraz w celach relaksacyjnych.

Masaż jest najodpowiedniejszym środkiem terapii przy wielu dolegliwościach. Również psychika naszych podopiecznych może na nim wiele zyskać. Masaż pomaga wyeliminować strach przed dotykiem i buduje zaufanie między zwierzęciem, a człowiekiem, ale wpływa też genialnie na jego kondycję psycho-fizyczną i poczucie bezpieczeństwa.

A to wszystko przetestowane na zwierzętach 😉

Jeśli jesteście zainteresowani zapraszamy do kontaktu.

Oferujemy masaże klasyczne, lecznicze (zgodnie z zaleceniami weterynarza lub zoofizjoterapeuty), sportowe, relaksacyjne.

Posiadamy wiedzę zarówno z masażu klasycznego zdobytą podczas kursu Masażu Psów i kotów w Studium Fizjoterapii Zwierząt w Warszawie, jak i unikatowej metody T-Toch i masażu relaksacyjnego.