Legowisko od RECOVET

Jakiś czas temu wygraliśmy w facebookowym konkursie pt. Bezpieczny sen” legowisko marki Recovet. Udało się to dzięki Figlowi i jego miłości do owieczki (możecie poczytać tu), która to jest jego ukochaną maskotką. Udało nam się uchwycić wspólną drzemkę w łóżku.

Jako że mieliśmy dowolność w wyborze rozmiaru i kolorystyki poszaleliśmy i zdecydowaliśmy się na turkusową kanapę Baltic w rozmiarze XL. Jak wiadomo dla naszego stadka im większe posłanko tym lepsze.

Ogromna kanapa

Już przesyłka nas zaskoczyła, wiedzieliśmy że decydując się na legowisko w rozmiarze XL będzie ogromne, ale paczka nas zaskoczyła. No dobrze, ale od pudła ważniejsze jest co w środku. Kanapa Baltic dostępna jest w 4 rozmiarach (od S do XL) i w sześciu wariantach kolorystycznych. Jest to rodzaj posłanka z wysokimi boczkami z codury. Nasze legowisko ma wymiary 120cm od zewnątrz, a od wewnątrz aż 80cm. Jak pisze producent: „W trosce o komfort i wygodę naszych podopiecznych tworzymy unikalne serie posłań.  Wykorzystujemy najnowsze rozwiązania technologiczne, najlepsze materiały i wypełnienia. Wszystkie produkty wykonujemy z dbałością o najmniejszy detal. Staramy się aby kolekcje stanowiły doskonałe uzupełnienie, ozdobę wnętrza. Baltic to kanapy wykonane z codury. Materiał niezwykle wytrzymały, odporny na zabrudzenia. Dyskretnie wszyte suwaki umożliwiają wyjęcie wypełnienia. Pokrowiec można wyprać w pralce.”

Legowisko wyglądało zachęcająco więc psia ekipa przeszłą do testów.

A w trzy psy to można

Jak już wcześniej wspomnieliśmy zależało nam na dużym legowisku które mogło by pomieścić całe stado. No dobrze nie oszukujmy się Kokos jako ten niedotykalski wychodzi z założenie że nie będzie spał na tym posłanku z innymi psami bo go dotykają. Ale udało mi się przyłapać chłopaków śpiących w dwóch końcach legowiska tak że się nie dotykali. Jako że border i jrt nie mają nic przeciwko przytulaniu się, więc są zadowoleni kiedy mogą spać tam razem. Wysokie boczki ewidentnie przypadły do gustu Lunie, wreszcie ma miejsce gdzie może się wyciągnąć i oprzeć głowę wyżej. Boczki są na tyle wysokie że zdarzyło mi się nie zauważyć Kokos zwiniętego w kłębek śpiącego w narożniku. Cała trójka korzysta z tej kanapy w różnych konfiguracjach.

Ludzkim okiem

Legowisko zaskoczyło nas bardzo pozytywnie. Całość jest wykonana bardzo porządnie, suwaki dobrze schowane, żadnych nitek. Wypełnienie jest dość twarde zarówno na bokach jak i sam materacyk wewnętrzny, ale bardzo wygodny (sprawdzałam siedząc na boczku i masując psa). Legowisko się nie odkształca i utrzymuje swój kształt. Materiał z którego jest wykonany czyli codura pozwala na utrzymanie go w czystości. Codzienne odkurzanie piasku i kłaków jest bardzo łatwe i efektywne. Na materiale nie widać też tak szybko brudu (ale to zapewne zasługa koloru). Bez problemu można wyjąc wypełnienie (dzięki suwakom) i wyprać poszewkę. Jest jeszcze jedna zaleta tego materiału psy szukając idealnego miejsca często drapią w posłanie, a pomimo tego nie ma śladu zahaczenia, czy wystającej nitki. Chyba jedyną wadą tego legowiska, a w zasadzie materiału to że momencie drapania zauważalny jest dość głośny dźwięk. Ale przypuszczam że gdybyśmy mieli inny model (Sargasso), który od wewnątrz obszyty jest milusim minky narzekałabym na mniejszą funkcjonalność.

Podsumowując

Legowisko Recobed jest bardzo funkcjonalne i ładne. Idealnie sprawdza się przy naszych trzech brudaskach, które nareszcie mogą spać razem (przytulone, albo się nie dotykając). Bardzo dziękujemy za tak fajną nagrodę i polecamy posłanka tej firmy wszystkim, na pewno znajdziecie coś dla siebie w ich ofercie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.