Chusteczki do codziennej pielęgnacji – FRANCODEX

Brudasy...

Nasze stado to brudasy, uwielbiają biegać po błocie, włazić do stawków czy kulać się w trawie bądź piachu. Ale podobno brudny pies to szczęśliwy pies…. Nasze są zatem baaardzo szczęśliwe. Niejednokrotnie się zdarzyło że wracając ze spaceru narzekałam, że przydałoby się wytrzeć psy zanim wsiądą do auta, a to któryś był cały w rzęsie wodnej, albo w czymś wytarzany no i oczywiście w panierce z piasku, dlatego z chęcią zgodziliśmy się na testy chusteczek do codziennej higieny oczu, uszu i opuszek marki Francodex . Oczekiwałam że rozwiążą wszystkie problemy brudnych psów, ale takie rzeczy to tylko porządna kąpiel.

Chusteczki zalecane do codziennej higieny oczu, uszu i opuszek FRANCODEX

Otrzymaliśmy zestaw 3 opakowań po 50 sztuk. Pierwsze co pomyślałam idealnie jedno opakowanie  w domu i po jednym do każdego auta – testy będziemy robić na bieżąco. Chusteczki są dostępne w dwóch wariantach po 100 i 50 sztuk chusteczek. Opakowanie 50sztuk jest dość małe i bez problemu  znalazłam dla niego miejsce w aucie. Opakowanie łatwo się otwiera i zamyka, ale wyciągniecie chusteczki i jej urwanie już nie jest takie łatwe. Potrzebowałam do tego obu rąk, co jest trochę nie praktyczne jeżeli potrzebujemy na szybko wyjąć chusteczkę. Po drugie chusteczki są zrolowane i trzeba je rozwinąć – znowu oburącz żeby móc ich używać.  Do tego chusteczki są dość małe, oczywiście do wycierania oczu czy uszu jest to praktyczne, ale w przypadku gdy mamy potrzebę wytarcia psa bo np. w czymś się wytarzał, zupełnie się to nie sprawdza. Jak piszę producent dzięki substancji, którą zostały nasączone, te chusteczki delikatnie i dokładnie oczyszczają oczy, uszy i łapy Twojego zwierzęcia. Faktycznie chusteczki są bardzo mocno nasączone przez co są mokre a nie wilgotne. Ma to swoje plusy i minusy, kiedy chciałam zetrzeć z psa rzęsę wodną zupełnie się to nie sprawdziło. Ponadto producent zapewnia że pH chusteczek jest przyjazne dla skóry psa. Faktycznie żaden z czworonogów nie zareagował alergicznie (chociaż żaden z psów nie jest wrażliwym).

 

Brudne testy

Nasze psy sprawdziły chusteczki w trudnych warunkach. Spacer jak każdy tym razem nie ma błota, jest słonecznie i sucho więc nie przewidujemy „atrakcji”. Jednak nasi mistrzowie znajdują stawek…. Cały zielony… pokryty rzęsą wodną…. Jak się okazało zbiornik wodny był płytki i pełen błota – idealne warunki do testów. Figiel wyłonił się z wody niczym potwór z Lochnes cały czarno zielony. Postanowiliśmy sprawdzić czy chusteczki pomogą w takiej sytuacji. Po pierwsze pojawił się problem z wyjmowaniem i rozwijaniem chusteczek jedną ręką gdy drugą musiałam trzymać psa. Zużyłam parę chusteczek pomimo to stawowy brudek był nadal na ryjku. Podobnie było z łapami. Ponadto Figlowi ewidentnie nie pasował zapach chusteczek, najpierw wąchał, a potem odsuwał łeb.  Podobnie było przy wycieraniu łap – efekt niewielki pomimo zzucia paru chusteczek. Natomiast bardzo mi się przydały do wycierania rąk po tych zabiegach.

Chusteczki zastosowane do wytarcia brudu z uszu sprawdziły się całkiem dobrze, chociaż Lu była ewidentnie niezadowolona że coś wilgotnego i pachnącego znajduje się koło jej ucha. Kokos sprawdzał jak chusteczki poradzą sobie z jego „syfem” na brodzie (najpierw moczonej w wodzie, potem panierowanej w piasku a na końcu zbierającej suche źdźbła trawy), i tu też niestety się nie sprawdziły.   Nie mamy potrzeby wycierania oczu, a w przypadku ubłoconych łap niestety produkt nie daje sobie rady.

 

Naszym zdaniem

Chusteczki na pewno znajdą zastosowanie przy lekkich zabrudzeniach, niestety w naszym „brudnym” psim stadzie się nie sprawdziły. Są dobrze nawilżone, ale wyjmowanie ich z pudełka jest mało praktyczne szczególnie kiedy potrzeba ich na szybko. Wydają mi się też trochę małe (jak się chce jedna chusteczką zdjąć błoto z całego psa), chociaż przy higienie oczu czy uszu zapewne to się sprawdza. Niestety u naszych psów  się nie sprawdziły (ale my potrzebujemy chusteczek do zadań specjalnych). Myślę że każdy psiarz powinien sam sprawdzić ten produkt.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.