CaniDerm z serii anivital od BELCANDO

Futro powinno być piękne i lśniące w końcu jest po części wizytówką stanu zdrowia naszych psów. Nigdy nie mieliśmy problemu z sierścią u czworonogów, aż tu nagle bummm Luna zaczęła wyglądać jak ledwo opierzony kurczak. Zbiegło się to z okresem wiosennego linienia, ale tym razem było bardzo źle. Futro wychodziło garściami i było matowe. Oczywiście pierwsze co zrobiliśmy to komplet badań suki, żeby wykluczyć jakieś paskudztwo. Na szczęście badania nic nie wykazały, a ponieważ nie zmienialiśmy diety, sposobu życia to nie mieliśmy pojęcia co się dzieje. I tu z pomocą przyszło Belcando. Po przedstawieniu problemu i wielu rozmowach postanowiliśmy spróbować suplementu z serii Anivial Cani Derm.  Oczywiście jak zwykle przesyłka dotarła do nas w ekspresowym tempie.

CaniDerm z serii anivital

Suplement CaniDerm z serii anivital wspomaga leczenie dermatoz (o różnej etiologii) i poprawia kondycję włosa jak pisze producent. Preparat  jest dostępny w dwóch uzupełniających się formach:

CaniDerm tabletki stosowane doustnie jako dodatek do karmy w następujących wariantach ilościowych

-140 g (około  60 tabletek)

-280 g (około 120 tabletek)

-520 g (około 225 tabletek)

-CaniDerm Olejek – do stosowania zewnętrznego- przyspieszający zdrowienie uszkodzonej skóry i jej wytworów.

My na testy otrzymaliśmy największe opakowanie tabletek.

Producent zaleca stosowanie  CaniDerm w następujących przypadkach:

-wypadający,słaby, suchy i łamliwy włos (tabletki)

- podrażnienia i zapalenia skóry (tabletki + olejek do stosowania zewnętrznego)

-dla złagodzenia odczynów alergicznych skóry (tabletki + olejek do smarowania)

-wrażliwe lub uszkodzone opuszki palców (tabletki + olejek do smarowania)

-otarcia skóry, odleżyny, zadrapania, miejsca po ukąszeniach przez owady (olejek - zewnętrznie)

Skład CaniDerm

Chelat cynku 

(dodatek: 1.100 mg/kg – równa się 4 mg cynku w postaci organicznej na 10 kg wagi ciała psa na dobę jako dawka polecana).

CaniDerm – aktywne składniki

Biotyna (witamina H)

(dodatek: 830.000 mcg/kg – równa się 3.000 mcg na każde 10 kg wagi ciała psa na dzień dawka lecznicza zalecana.

Omega-3-nienasycone kwasy tłuszczowe

(dodatek: tluszcz ryb o wysokiej koncentracji Omega-3-kwasów tłuszczowych: eikozapentanowego EPA 20:5 ω3 oraz dokozahaksanowego DHA 22:6 ω3).

Drożdże

Ekstrakt aminokwasów

Pełen opis składników i ich właściwości znajdziecie na stronie.

Suplement w tabletkach

Suplement zapakowany w  estetyczną, zakręcaną, plastikową  butelkę, dzięki czemu tabletki łatwo się wyjmuje. Praktyczne opakowanie jest dla mnie równie ważne jak preparat, dzięki temu nie musze walczyć z suplementem każdego dnia. Tabletki w pierwszym momencie wydały mi się ogromne i martwiłam się o ich podawanie psu. Tabletki są wielkości monety o nominale 1zł, z możliwością przełamania na pół. Tabsy są bardzo kruche i czasami nawet łamią się w dłoni podczas wyjmowania, ale nie stanowi to problemu, może być to zaletą jeżeli ktoś chce rozkruszać suplement. Pomimo swojej delikatności nie są połamane czy poruszone w opakowaniu, chyba trafiła nam się jedna połamana tabletka na całe opakowanie.  Jak się okazało wielkość suplementu nie stanowi dla psów problemu. Jak zauważyłam są bardzo atrakcyjne dla pupili i z chęcią je zjadają.

Dawkowanie zgodnie zaleceniem producenta leczniczo podaje się CaniDerm® od 1 do 1,5 tabletki na 10 kg wagi ciała psa na dzień. Dla  utrzymania trwałego efektu preparat należy podawać przez okres minimum 4 – 6 tygodni. W związku z powyższym przyjęliśmy dla Lu 3 tabletki dziennie co daje nam 75 dni stosowania preparatu czyli ponad 10 tygodni. Suplement jemy od 6 tygodni więc możemy już coś o nim powiedzieć. Aktualna cena preparatu to 198 pln za opakowani 520g czyli 0,88 gr za tabletkę.

Dajmitątabletkę

Jak wspomnieliśmy mieliśmy obawy co do wielkości tabletek. Znając Lunę i jej wybrzydzanie już widziałam jak wypluwa tabletkę, odsuwa pysk, patrzy na mnie z oburzeniem… a tu nic z tych rzeczy po obwąchaniu preparatu tabletka zniknęła w paszczy pozostawiając tylko mlask i oblizywanie się oraz wzrok pełen nadziei na jeszcze. Czyli mamy sukces i chyba ją bardzo cieszy że dostaje aż trzy tabletki dziennie. Podaję tabletki albo razem z porannymi chrupkami, albo jako nagrodę (wersja numer dwa potwierdza za każdym razem że suplement jest pyszny). Preparat miał być tylko dla Lu ale żeby nie było przeszedł testy smaku i wielkości u całej trójki. Fi i Ko są ewidentnie zawiedzenie że ich futro nie wymaga wspomagania i nie dostają tych łakoci.

Ach to futro

Po 6 tygodniach stosowania efekt jest fantastyczny. Lu wygląda przepięknie, sierść się błyszczy, włos odrósł i jest w bardzo dobrej formie, a do tego nie wypada. Wreszcie border wygląda tak jak przedtem (poza ogonem, który jest regularnie skubany przez Figla), widać efekt, pomimo w wielu kąpieli w różnych zbiornikach wodnych, błotnych i pełnych rzęsy. Oczywiście żeby sprawdzić czy Lunowa okrywa włosowa wróciła do formy postanowiliśmy ją wykąpać i wysuszyć. Po tym zabiegu było wielkie wow – piękny border nam z tego wyszedł. Efekty możecie podziwiać poniżej.

Luna przed stosowanie preparatu CaniDerm

Zatem preparat działa i jego efekty są fantastyczne – możemy z całym sercem albo futrem go polecić.

Luna po zastosowaniu preparatu CaniDerm

Dziękujemy Belcando z „nowego puszystego bordera”

Suplement możecie kupić tu 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.