Biegnij piesku biegnij – smycz DogVenture

No dobra biegać każdy może, ale z psem to już wyższa szkoła jazdy. Miałam kilka przymiarek do biegania z psami, wszystkie kończyły się porażką. Zazwyczaj psy, (kiedy jeszcze była tylko Luna i Kokos) biegały ze mną luzem i biorąc pod uwagę, że są ogarnięci to jakoś to szło. Jednak, kiedy pojawił się Figiel wszystko się zmieniło. Ten mały ogra to zupełnie inny wymiar biegania, zatem potrzebna okazała się smycz. Próbowałam biegać na zwykłej smyczy, ale jakoś było nie wygodnie albo smycz za długa, albo niewygodnie się ją trzymało w ręce. Kiedy posiadane w domu smycze się nie sprawdziły postanowiłam szukać tej idealnej.

Poszukiwania…

Jak się okazało na rynku nie brakuje smyczy z amortyzatorem z przeznaczeniem do biegania. Przeglądałam wiele produktów, pytałam psiarzy, nawet parę miałam w rękach. Miałam wiele wątpliwości szczególnie ze względu na wielkość i ciężar karabińczyka, a tak, że na „moc” amortyzatora.

Figiel to jednak mały pies, a jego komfort jest dla mnie najważniejszy, zatem ciężki i duży karabińczyk obijający się o grzbiet mnie przerażał. Z drugiej strony biegamy raczej spokojnie i nie zależy mi na super ciągnięciu, więc amortyzator ma nam dawać bardziej poczucie bezpieczeństwa. Zatem szukałam dalej…

DogVenture róż i plusz

W trakcie poszukiwań trafiłam na facebookową wyprzedaż u DogVenture i przyznam, że przepadłam jak zobaczyłam różowy, neonowy amortyzator w rozmiarze „S” w otoczeniu pudroworóżowego pluszu. Dodam, że wykończony jest magiczną taśmą i chabrowymi okuciami, więc musiała być moja. Postanowiłam zaryzykować i lansować się w lesie taką bajerancką smyczą. Przyznam, że kupiłam ją pod wpływem impulsu i dobrze zrobiłam… Po pierwsze paczka przyszła błyskawicznie, po drugie urzekło mnie opakowanie i liścik (takie drobiazgi, a strasznie cieszą). Sama smycz jest przepiękna i bardzo dobrze odszyta. Pluszowe elementy znajdujące się na obu końcach smyczy są bardzo miłe w dotyku i chociaż już wiem, że będzie się bardzo szybko brudzić to nadal jestem zachwycona zestawem kolorystycznym. Karabińczyki oprócz pięknego koloru są zaskakująco lekkie, co mnie bardzo cieszy. Sam amortyzator daje się łatwo rozciągnąć, więc dla Figla wydaje się być idealny.

Testy terenowe

Postanowiłam najpierw sprawdzić smycz na normalnym spacerze. Figiel był zachwycony pluszem i postanowił się nim trochę poszarpać, już przy pierwszym przypięciu smyczy. Zatem pierwszy test wytrzymałości różowa smycz przeszła zanim wyszliśmy na spacer. Nie licząc śliny na pluszu i zawiedzenie w oczach jrt mogliśmy ruszać. Jak się okazało Figiel nie miał problemu z naciągnięciem amortyzatora, a ja szarpnięcia odczuwałam bardzo delikatnie. Pluszowa rączka jest bardzo miła w dotyku i się nie ślizga. Cały spacer przebiegł pomyślnie, a smycz bardzo mi się spodobała. Pewnie będziemy jej używać na smyczowe spacery, ciesząc się komfortem, który nam daje. No i oczywiście +10 do lansu za kolory.

No to biegniemy

Przyszedł czas na prawdziwe testy. Postanowimy wybrać się z Figlem na samotną biegową wyprawę połączeni smyczą. Dwa, chabrowe karabińczyki okazały się idealnym rozwiązaniem, ja bez problemu przypięłam się nim do pasa, a Figi miał swój. W trakcie biegu smycz świetnie pracowała, nawet jak się potknęłam nie przeniosła szarpnięcia na psa. Jej długość jest idealna i nie muszę jej skracać w trakcie biegu, a z drugiej strony pies jest w bezpiecznej odległości. Zatem całą trasę przebiegliśmy połączeni różowym amortyzatorem. Okazało się to rozwiązaniem biegowym, którego szukałam.

Nie bylibyśmy sobą gdybyśmy nie sprawdzili smyczy na reszcie stada. No cóż Kokos nie ciągnie i preferuje bieganie, obok, więc nie ma, co tu opisywać. Natomiast Lu to duża dziewczynka (18kg) z pasją do biegu. W tym przypadku amortyzator był cały czas napięty, więc stanowczo jest to źle dobrany rozmiar. Jednak test wytrzymałości smycz przeszła bez problemu. Zatem jeśli kiedyś postanowię biegać z borderem będziemy potrzebowali nowej smyczy od DogVenture. Póki, co cieszymy się różem i pluszem razem z jrt.

Zatem spontaniczny zakup różowej smyczy z amortyzatorem od DogVenture uważam za super zakup i możemy ten produkt polecić każdemu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.